Więcej o przepisie znajdziecie niżej:
Przepis Czas Ocena Ilu widziało
Grochówka wojskowa 3m 18s 136 50656
adwokat międzynarodowy Dodatkowo

Wasze zdanie
Dla mnie super :) Pychotka już wcinamy
to nie jest grochówka wojskowa ....w wojskowej grochówce łyżka staje w gaże a to jest jakies takie wodniste .... ale pewnie smaczne
ładnie wygląda
Pani Aniu,
Przepis jest genialny w swojej prostocie. Taki trochę idiotoodporny i dziś mi właśnie wyszedł. Dziękuję za pomoc przy zupie, która nigdy mi nie wychodziła tak, jak chciałem. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Dominik
Aniu super, ale musisz mówić jak dla debili (ja jestem kompletnym laikiem, nigdy nie gotowałem). Nie wystarczy, że powiesz: następnie, trzeba dokładnie mówić ile minut co ma się gotować i czy owo "następnie" oznacza "natychmiast po" czy też "kilka minut po". Dobrze by było też, gdybyś na początku i na końcu wstawiła napisy np.: do przygotowania tej zupy potrzebujemy: tyle i tyle ziemniaków itd. 
Ogólnie dobrze że Ci się chce i dzięki za oświecenie mnie w kwestii gotowania :) pozdrawiam i życzę dalszego zapału do dzielenia się talentem kulinarnym.
Ile tej wody ma być? I do grochu i do zupy ogólnie, proszę pomoc :) ?
Wygląda super i pewnie tak samo smakuje.. Z wojska pamiętam taką grochówę, która po kilku minutach na talerzu wyglądała jak krem, prawie łyżka na baczność stała. Żagań 2002 rok, wtedy jadałem najlepszą grochówkę w życiu. Nawet w domu tak dobrej nigdy nie zrobiłem. Może to magia kucharzy wojskowych.
Dla mnie prosto i na temat . Dziękuję . Krytykom proponuje utworzyć własny filmik i poczekać na opinie ludzi... to nie jest Show Gordon-a Ramsey-a ,,Hell's Kitchen"  .liczy się praca która została włożona i to trzeba doceniać.
lol wolniej jeszcze trzeba
Kiedy dodajemy ten czosnek? Razem z cebulą podsmarzamy czy do gotowania?
Rozumiem, że gusta smakowe są różne, więc nie będę pisał uwag kulinarnych. Skupię się za to na irytującej formie budowania zdań pełnych zdrobnień, jakby tekst był dla dzieci w przedszkolu lub staruszków w domu starców. Skąd ta infantylna mentalność, by zamiast zwykłych słów używać nagminnie słowa typu "tłuszczyk", "miseczka", "łyżeczka", "cebulka" itd. Czy autorce się wydaje, że jak będzie udawać dziecko, to wzbudzi sympatię sympatyków kulinarnych atrakcji? Proszę zwrócić uwagę, że np. pan Makłowicz nazywa tłuszcz tłuszczem, cebulę cebulą, a mimo to nie traci nic na sympatii widzów. Można więc normalnie się wypowiadać bez obaw, że klienci uciekną.
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee  gdzie czosnek? wiem twoj przepis nie dodajesz i tak slabo ci to wychodzi choc pewnie smacznie
pierwszy raz robilem jaka kolwiek zupe, ale ta mi wyszla zajebista. Przepis 100%, pyszne!!
A co w koncu z tym czosnkiem??
grochówka wojskowa to moja najulubieńsza zupa na świecie po rosole,grzybowej i ogórkowej!wiecie,że podaje się ją na imprezach charytatywnych i wojsku a na 2015 zamierzam nauczyć się ją sama gotować
z całym szacunkiem ale w wojskowej grochówie nie ma kiełbasy smażonej tylko jest gotowana.
\